Ztracená generace

6. února 2015 v 23:59 | Eevee aka Natsumi |  Seriously
Jsme generace předsudků a mylné představě o dokonalosti. Generace utápějící se ve smutku a zármutku. Jsme generace schovaná za monitory počítačů.Generace, která se snaží moc brzy vyrůst. Generace vymytých mozků. Jsme generace bez představivosti.
Jsme ztracená generace.


+++Naši rodiče nemají tušení, co to je, být teenager v této generaci. Vyrůstat v době jako je tato, není nic snadného. Dnešní svět neustále někam pospíchá, honí se za ničím a nevšímá si co míjí. Nevšimne si rozkvétací květiny nebo kolika odsíny hraje oblaha nad našimi hlavami. Přitom je tak snadné všímat si okolníh krás, vždyť se stačí nadechnout.

+++
Další z našich problému je, že nedokážeme přestat soudit. Odsuzeme se navzájem za to, jací jsme. Odsuzujeme se za jinou sexualní orientaci, než je naše. Odsuzujeme se za to, jak se chováme. Odsuzujme se za to, jak se oblékáme. Odsuzujeme se dokonce i za to, jakou posloucháme za hudbu. Vzniká tady tolik bolesti...
Proč si ale víc všímat ostatních než sebe ? To, že někoho budete soudit nebo pomlouvat, z vás neudělá lepšího člověka. Právě naopak. To, že si na někom budete zvedat ego neznamená, že se tím zvětší i vaše osobnost.
Teď si vzpomeňte, kdy jste naposledy někoho soudili nebo pomlouvali. K čemu vám to bylo dobré ? Na světě se najde spousta lidí, kteří vám nemusí padnout do noty, ale to není důvod,proč je začít soudit. Dřív než otevřete pusu, zamyslete, čeho svou pomluvou chcete dosáhnout.

+++
Mylná představa o dokonalosti. Řeknu vám malé tajemství. Něco takového, jako dokonalost neexistuje a krása je relativní pojem. Nejde o někom říct, že je ošklivý. To, co se jednomu může zdát ošklivé, pro druhého může být krásné, záleží jen na úhu pohledu.
Navíc krása není o tom, mít hezkou tvář. Krása (jestli něco takové je) je o tom, mít hezkou mysl, vřelé srdce a krásnou duši.
Společně s touto představou dokonalosti přichází předsudky. Pár kil navíc = obézní, o pár kil míň = anorektička. Obrázek dokonalé ženy si většina lidí dnes představuje jako opálenou modrookou blondýnu na jehlách s velkýma prsama a minimem tuku v těle. Dnes je to tak, že jedna polovina světa hladoví a ta druhá polovina se snaží zhubnout. Kdyby jsme si uvědomili, že něco takového jako dokonalost není a krása je relativní, zbydou tady pouze naše preference a ušetříme spoustu lidí bolesti. Přebertesi to jak chcete.

+++
Znáte někoho, kdo trpí depresemi ? A znáte důvod, proč jimi trpí ? Jedny z mnoha důvodů můžou být jíž zmiňované předsudky anebo klamná představa dokonalosti. Svět teenagerů je krutý a nemilostný. Všichni máme strach...strach z toho, nebýt dost dobrý. Řekli jste si už někdy,že jsme moc mladí na to být takhle smutní ?
Společnost zabíjí teenagery. To ty přehnané nároky okolí nás nutí si myslet, že nejsme dost dobří.
Pokud se někdy setkáte s člověkem trpícím depresemi, pravděpodobně to nepoznáte. Obvykle ti nejveselejší lidi mají ty největší problémy. Pohlcuje nás smutek a beznaděj. A můžeme si za to sami.

+++
Teď by mě zajímalo, kolikrát za hodinu si zkontrolujete mobil ? Je to závislost... V jednom směru děkuji bohu, za to, že někdo vynalezl mobil,...v tom druhém proklínám veškerou elektroniku a sociální sítě. Kde jsou ty doby, kdy jsme mezi sebou uměli normálně komunikovat ? Je to smutné a jestli to tímhle tempem půjde dál, neskutečně se mezi sebou vzdálíme. Víte co ? Já si myslím, že jsem se zkrátka narodila ve špatné době na špatném místě. Je to pouze z mého osobního pohledu, ale mnohem lépe bych se cítila v jednom z těch amerických filmů z osmdesátek, kde se city vyznávali jinak, než přes facebook.

+++
Je to ironické, pamatuji si, že když mi byo asi jedenáct, hrozně jsem si přála být dospělá, ale teď chápu, proč Peter Pan nechtěl vyrůst... Na ulici vídám dvanácti-leté holky kouřit a opíjet se. Třináctky se chodí pobavit do klubů. Dnes je větší drama ztratit svůj mobil než své panenství (-Megan Fox).
Jsem ráda za dětství, jaké jsem měla a každý z mé generace by za něj měl být rád, když se podívá nadnešní děti. Dospělí nám nadávají, že se chováme jako děti, ale když se chováme dospěle, tvrdí nám ať si užíváme dětství. Je těžké najít mezi tím rovnováhu.

+++
Sledujete televizi ? Někdy žasnu nad tím, co tam vidím. Nejde ani tak o seriály a filmy, ale většina z reklam nemá jiný účel, než nám pomalu ale jistě vymývat mozek. Vsugerovávají nám myšlenku, že teto produkt a tamten šampón a ono jídlo je nejlepší... Zprávy nám ukazují dění ve světě, ukazují každodenní katastrofy, ale i přesto jsou tady věco, o kterých nemáme sebemenší tušení... Ukazují nám, co chtějí, abychom viděli. Nevěřte všemu, co vidíte a slyšíte- to se netýká pouze médií.

+++
Dáváte přednost knihám nebo filmům ? Nebo nečtete vůbec ? Člověk, který nečte přichází o tolik, obírá se o představivost a kreativitu. Říkáte, že čtení není pro vás, ale v tom případě jste nenašli tu správnou knihu. Naše generace nečte skoro vůbec a já jsem nadmíru překvapená, že znám tolik lidí, kteří si život bez knih nedovedou představit. Neříkám, že filmy jsou zé, ale podstatně omezují vaši představivost a myšlení. Já jsem ten typ holky, která utrácí více za knihy než za oblečení a v kníhkupectví tráví minimálně 3/4 hodiny. Filmy jsou dobré na odreagování po dlouhém dni nebo když nechcete přemýšlet, ale knihy by měli být součástí životů všech z nás. Jak jednou řekl Alebrt Einstein- "Představivost je důležitější než vědomosti".

+++
Na závěr bych chtěla říct, že už to s námi zřejmě půjde jen z kopce. Pokud se nám přezdívá ztracená generace,nedovedu si představit, co bude s generacemi po nás. Už jen když vidím dnešní děti, které mají v první třídě Iphone, kroutím nad námi hlavou.
Společnost se nás snaží změnit, ale my musíme zůstat jací jsme, protože všichni ostatní už jsou zabraní. Řiďte se podle slov Andyho Biersacka "Postavte se za to, čmu věříte, i když to bude znament stát osamotě".


Vybočte z davu ovcí jdoucími nikam a za ničím.
Zajímalo by mě, jestli vás napadnou ještě nějaké další aspekty ztracené generace, než ty, které jsem tady vypsala a jestli ano, napište mi je do komentářů. Taky chci říct,že tohle je můj pohled a ne všichni s ním budou souhlasit.
(jinak, ano vím, že za ztracenou generaci se také označují spisovatelé narozeni kolem roku 1900)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Z které rubriky by jste chtěli nejvíce článků ?

My life
Seriously
DIY
My creation
Inspiration
Random (bullshits)

Komentáře

1 Kritik Kritik | 7. února 2015 v 0:49 | Reagovat

Ahoj, sorry že ti to trochu zkritizuju, ale bez kritiky to nejde. Označení "ztracená generace" nech prosím lidem, co žili po první světové válce. To je pravé označení pro ně. Mohla by sis vymyslet něco originálnějšího. Jinak s tebou souhlasím, článek vcelku ujde, i když takový standart (zkus mrknout na gramatiku a úpravu textu). Nakonec bych ubrala ty obrázky..článek je pak nesmyslně dlouhý, i když textu není zas tam moc.

2 Eevee aka Natsumi Eevee aka Natsumi | E-mail | Web | 7. února 2015 v 14:45 | Reagovat

[1]: Děkuji za kritiku, v psaní se snažím zlepšovat a s těmi obrázky si propříště dám pozor :)) .

3 Yuii (ฅ・ิω・ิฅ) Yuii (ฅ・ิω・ิฅ) | Web | 7. února 2015 v 17:21 | Reagovat

Jsou tam nějaké chybky v textu, ale myslím že je to pěkně zpracované. Mě obrázky vůbec nevadí, alespoň ten text není tak ňahňahnaný na sobě a neodrazuje to od čtení ^ ^ A ano... Nad tímhle tématem uvažuji často. Asi většina z nás, ale nikdo s tím nic moc nedělá. Jde o to začít u sebe, ale je to těžké, protože tě vždy někdo stáhne zpátky.

4 Kimesuke Kimesuke | Web | 13. dubna 2015 v 22:22 | Reagovat

Opravdu tě obdivuji za to jak dokonale dokážeš zpracovat takovéto témata. O kterých všichni ví, ale málokdo o tom mluví.
Dále musím říct, že s tebou naprosto souhlasím a bojím se co bude dál. Děsím se když vidím dnešní mládež a to do ní stále tak trochu patřím. Sleduju mého mladšího bratra jak ho šikanují ve škole za to, že máme málo peněz a je mi zle. Jak mají být ve společnosti hodní lidé? V téhle společnosti. At už se snažím jakkoliv, kdykoliv jsem byl až moc hodný- nakonec jsem stejně dostal přes držku. Myslím, že časem tu budou jen "ti zlomení"a ti co "je zlomili".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama