Hrdinové mezi námi (úvaha)

3. června 2014 v 19:01 | Eevee |  My creation
Tenhle článek byl původně slohová práce do školy, ale dlouho jsem nic nepsala, tak se podělím o mou práci, kterou jsem napsala za jedna *o*

Hrdinové mezi námi

Kdo je dnes považován za "skutečného" hrdinu¨? "Skuteční" hrdinové v naší společnosti: Spiderman, Zorro, Batman, Superman, to by mohly být některé příklady , které se komerčně představují jako hrdinové, jsou známí pro boj s odvahou beze strachu ze smrti.Dokážou zničit nepřítele s mrknutím oka.Bojují s použitím vlastní tělesné síly, nebo nějaké jiné úžasné schopnosti či druhu zbraně.Přicházejí k záchraně vždy na poslední chvíly a potom zázračně zmizí beze stopy.Jsou tajemní .


Proč se hrdinové schovávají do kostýmů, přesto že jsme schopni identifikovat, kdo je pod maskou a převlekem ? Záměrem filmového průmyslu je, abychom se ztotožnily s tzv.hrdiny a měli dojem, že jsou to obyčejní lidé jako my, že i my máme předpoklady být hrdiny.
Přesto je chválíme a ignorujeme skutečné hrdiny, kteří nás obklopují každonně.Všichni z nás věří, že v morální nouzi se lidé okolo nás budou chovat jako hrdinové našeho mládí, statečně a otevřeně, bez pomyšlení na osobní ztráty nebo diskreditaci .
Proč naše společnost tak opomíjí hrdiny kteří kráčí nepozorovaně kolem nás ? Tito hrdinové nejsou stejní jako Spiderman nebo Superman.Kráčí v jejich stínech a denodenně zachraňují životy statisícům lidem našeho světa, i když o nich není natočen celovečerní film.
Na rozdíl od Spidermana , vojáci raději uprchnout v nebezpečné situaci z důvodu přirozeného lidského instinktu .Přesto někteří potlačí své skutečné pocity a bojují se vším co mají.
Jak můžeme vidět, ti kteří bojují ,aby pomohli lidem ,které se sotva znají, jsou obyčejné lidské bytosti.Ať už máme za hrdiny považovat lékaře nebo vojáky, kteří nasazují život, v jednom se jejich cesty střetávají-dělají to pro naše dobro, nikoli pro osobní prospěch.
S ohledem na tuto skutečnost, nemůžeme spoléhat na Spidermana, který nám přispěchá napomoc. Opravdoví hrdinové jsou přímo před našima očima.Jsou to obyčejní lidé stejně jako vy nebo já.Je jen na vás, jestli se k nim rozhodnete přidat a pokusíte se tak zlepšit svět.


Tak nezapomeňte napsat váš názor, dát hvězdičky, whatever :DDD
pro ty co čekají na "INA" ....dělám na tom *-*
Tak se zatím mějte :33
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 10. června 2014 v 13:38 | Reagovat

Moc pěkná úvaha! *o* Napsala jsi to přesně. Hrdinové,kteří  by měli být obdivovaní jsou lékaři,vojáci,hasiči a mnoho takových lidí,co se opravdu nebojí za každou cenu pomoci. Myslím si,že by bylo fajn,kdyby si lidé všímali více jich,než hrdinů z filmů jako je Spiderman apod.

2 Yuína Yuína | Web | 20. června 2014 v 13:48 | Reagovat

woah *---* moc pěkný, souhlasím s Beepinkou ↑ ><

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama